Laura - 1. díl a 2. díl

30. června 2011 v 15:56 | MharRrtin€šŠškÁ |  Moje příběhy
Skopčila jsem z mýho starýho blogu tuhle povídku na pokračování a chtěla bych v ní pokračovat. Zatim to sice ještě nemam nijak promyšlený, ale to neva.
1. díl
Laura sedí ve svém pokoji a píše do svého deníčku:
31.8.
Dneska sem byla na tréninku. Když sem jela na kole z banu zastavil mě ňákej hrozně hezkej kluk a ptal se mě kde by našel náš dům. Já sem mu to řekla i to že tam bydlim a zrovna tam jdu. On řek že se tam s právě s rodiči a mladší ségrou nastěhovali a on šel ven a ztratil se. Šli sme teda spolu. Jmenuje se Lukáš, je mu 13 a zejtra začne chodit na gympl.
A teď se Laura zarazila. Ona přece taky chodí na gympl. Proč se ho jenom nezeptala kam bude chodit. Ale ve městě je gymplů víc tak nwm proč by měl chodit zrovna se mnou, říká si v duchu Laura. "Ale stejně je úžasnej", řekla, teď už nahlas. Její 6-ti letá ségra Tereza spozorněla a zeptala se Laury:"Kdo je úžasnej?" "Ale, dneska sem potkala jednoho kluka", odpoví jí Laura. "Ale ty přece chodíš s Davidem, ne?", řekla jí Tereza. "Do toho ti nic neni!", vypálila na ní Laura. Ale Tereza měla pravdu, chodila s Davidem. Ale ten na ní poslední dobou kašlal. Už se skoro nevídali. Najednou Lauře zazvonil mobil a na displeji viděla že je to Nikča její nej kámoška. "Ahoj Niki", zvedla mobil. "Čauky, Lauro", odpověděl jí hlas v mobilu,"je mi to hrozně líto, ale já na ten nákup jak sme měli jít nemůžu, domluvíme se někdy jindy, promiň", a zavěsila. Laura se vrátila ke svýmu deníčku.
Ach jo! Na nákupy s Niki nepudu. Teď mi volala že nemůže. Asi se zeptam mamky jestli nepude se mnou místo Nikči.
Zaklapla deníček a šla do kuchyně. Tam stála její mamka u sporáku a vařila. Laura se jí hned zeptala:"Mami, odpoledne sem měla jít s Niki na nákupy, ale ona nemůže, nešla bys se mnou místo ní?" Její mamka jí hned odpověděla:"Tak jo, vyrazíme po obědě". "Skvělý, mami!", řekla Laura a zmizela ve svým a sestřiným pokoji.
Po obědě za Laurou přišla její mamka. Dlouhý černý vlasy měla stažený do culíku a na sobě měla černý top a džíny. Laura si právě dávala do svých kaštanových vlasů, dlouhých na ramena čelenku. Na sobě měla fialový tričko, černou sukni a fialový legíny. Moc jí to slušelo. Její mamka se zeptala jestli můžou jít. Laura řekla že jo.
V obchoďáku zrovna měli slevy. Laura si koupila zelený minišaty, úzký světlý džíny a fialový balerínky. Když vešli do obcodu se značkovým sportovním oblečením, uviděla tam Laura zase Lukáše. Chtěla se ho zeptat na jakej gympl bude chodit, pozdravila ho, ale on si jí nevšiml. Pozdravila ho ještě jednou hlasitěji, ale on nic. Tak šla sklamaně za mamkou, která na ní volala že našla pěkný tričko.
Když se vrátili domů, usedla Laura zase k deníčku.
V obchoďáku sem zase viděla Lukáše. Chtěla sem se ho zeptat na jakej gympl bude chodit, ale on si mě nevšimnul. No zetra uvidim jestli bude chodit se mnou do školy nebo ne.
Zavřela deníček a šla se dívat na televizi
2. díl
Laura došla ke škole. Když přišla do třídy, všimla si že je tam Lukáš. Kývli na sebe a ona si šla sednout do poslední lavice kde s Nikčou vždycky seděli. Najednou si ale všimla že Niki už ve třidě je a sedí v první lavici s Kateřinou, největší šprtkou a krávou ve třídě. Nikča se na ní ani nepodívala. Ještě zahlídla jak Nela a Sandra, další šprtky a krávy ve třídě, které seděli taky v první lavici, si něco šeptali a ukazovali na ní. Laura si šla sednou do tý poslední lavice, kde vždycky s Niki seděli. Koukala do blba a najednou si všimla že se ve dveřích objevila ňáká neznamá holka s krátkými blonďátými vlasy. Laura si pomyslela že bude asi nová a že vypadá sympaticky. Ta holka zamířila k ní. "Máš tady volno?" zeptala se. "Klidně si sedni jestli chceš" odpověděla jí Laura, "Ty seš nová?" dodala. "Jo, jmenuju se Míša. A ty?" "Já sem Laura." "Máš tady ňákou kámošku?" zeptala se jí Míša. "No kamarádila sem s Nikčou. To je ta v první lavici s dlouhýma černýma vlasama a ofinou. Ale vzhledem k tomu že si sedla ke Kateřině, kterou sme vždycky nesnášely, řekla bych že naše kamarádství skončilo. Do jaký školy si chodila dřív?" "Na gympl v Praze." Najednou vešla do třídy učitelka. Laura a Sandra se po sobě podívali, ani jedna nepostřehla že zvonilo.
Po hodině při které jim učitelka představila nový žáky Lukáše a Míšu, rozdala rozvrhy a učebnice, přišla Nikča za Laurou. "Čauky, jak se máš? To je škoda že sme včera nešli na ten nákup, co si dělala?" zeptala se. "No, jak mi asi tak může bejt když sis sedla s holkou kterou sme vždycky nesnášeli." odpověděla jí Laura. "Ale Katka neni tak hrozná jak si myslíš. Třeba včera když sme spolu byli na nákupu..." najednou se zarazila. Došlo jí že se podřekla a koukala na Lauru. "Aha, tak ty si na ten nákup šla s Kateřinou. Já sem tam zase byla s mamkou. Ale tak s ní klidně seď a choď na nákupy. Já zase sedim s Míšou. Deme na chodbu." řekla Míše, která na ně celou dobu koukala.
Když jim skončila škola a Laura a Míša vycházeli z jídelny, zeptala se Laura: "Nechceš jít na chvíli k nám?" "Tak jo" odpověděla jí Míša a šli spolu k Lauře.
A písněte mi pls do komentíků váš upřímnej názor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama